E-R 08.00 - 12.00 ja 13.00 - 17.00
0
et en ru

Rasedus nädalate kaupa

Valitud nädal:

Sina

Kuigi selleks võib kuluda veel nädal või paar, pole korduvraseduse korral võimatu, et hakkad nüüd loote liigutusi tundma. Kõhus läheb üha kitsamaks ning mitmed siseorganid surutakse seetõttu kokku. Hingamine muutub raskemaks, sest laps hakkab kopsudele rõhuma. Surve põiele sunnib Sind raseduse edenedes aina sagedamini tualetis käima. Sinu organism hakkab rohkem melaniini tootma ja nii võivad Su kehale ilmuda tumedamad laigud, mis taanduvad alles mõni aeg pärast sünnitust. Samuti võivad nahal olevad sünnimärgid muutuda tumedamaks. Kui aga Su kõhus lendaksid justkui liblikad ringi, võib see olla beebi, kes vastu emakaseina põtkib. Esmarasedad ei pruugi lapse tegutsemist veel tajuda ning tugevamate liigutuste tundmiseni läheb igal juhul paar nädalat aega. Samas lootedoppleriga on juba võimalik kuulda lapse südametoone.

 

Sinu beebi

Sinu beebi kaalub nüüd umbes 250 g, ja on umbes 17 cm pikk. Beebi põtkib, magab ja neelab. Tema luud tugevnevad. Kõrvad on peaaegu oma kohale liikunud. Lapse kehal on kaks kihti nahka: marrasknahk ja nahaalune kude. Veresooned paistavad endiselt läbi naha ja keha katab lootevõie.

 

Dr. Šois soovitab

Madalama vererõhu ja südameveresoonkonna töö aeglustumise tõttu võid tunda peapööritust või isegi minestada. See on normaalne, kuni seda ei juhtu sageli ehk mitu korda päevas. Samas tuleb tähelepanu pöörata ka sellele, kui nimetatud sümptomid ilmnevad väga harva ja tekivad ootamatult. Tavaliselt tunned peapööritust pärast äkilist asendi muutmist, näiteks kui tõused istumast kiiresti püsti. Et seda vältida, peaksid end liigutama rahulikult.

 

Raseduse suuruses 20–21 on võimalik teostada loote arengurikete skriining. 

 

Mida on võimalik saada teada tehes loote arengurikete skriiningut?

1.Raseduse suuruse ja sünnituse tähtaja täpsustamine
2.Preeklampsia riski korral profülaktilise ravi efektiivsuse hindamine
3.Loote kasvupeetuse olemasolu või puudumine
4.Loote südame arengurikete olemasolu või puudumine
5.Loote kesknärvisüsteemi patoloogia olemasolu või puudumine
6.Loote teiste organstruktuuride arengurikete olemasolu või puudumine
7.Platsenta eesasetsuse või emakasse sissekasvu olemasolu või puudumine
8.Enneaegse sünnituse riski olemasolu või puudumine

Sulge

Loading ...