Rasedus nädalate kaupa
Valitud nädal: |
Sina
Algab raseduse viimane kolmandik. Su kopsumaht jääb aina väiksemaks ja hakkad kergesti hingeldama. Suurenenud emakas rõhub rinnakorvile ning takistab kopsudel täies mahus õhuga täituda. Ent ära muretse – see ei ole ohtlik ei Sulle ega lapsele, te mõlemad saate piisavalt hapnikku. Võib juhtuda, et kui aevastad, naerad, köhid, teed trenni, jooksed või end muul moel pingutad, tunned, kuidas püksid saavad märjaks. Taoline uriini lekkimine võib piinlikkust tekitada, kuid selles pole midagi erakordset. Seda võib ette tulla kogu raseduse vältel.
Sinu beebi
Su beebi kaalub umbes 875 g ja on peaaegu 37 cm pikk. Ta silmad saavad nüüd avaneda ja sulguda, ning hakkavad moodustuma võrkkestad. Su beebi aju jätkab kiiret arengut ja ta aju on väga aktiivne. Kopsud pole endiselt päris välja arenenud, aga arstliku abiga saaksid need funktsioneerida. Kui Su beebi sünniks sel nädalal, oleks ta ellujäämistõenäosus 75%, kuigi ta vajaks inkubaatorit, et oma kehatemperatuuri reguleerituna hoida ning ta maks ja immuunsüsteem oleksid üsna nõrgad.
Dr. Šois soovitab
Niinimetatud lekkimist saab vältida, kui treenid vaagnapõhja-, tupe- ja kusiti ümber olevaid lihaseid. Harjutus on lihtne ning seda saab teha igal ajal. Pinguta neid lihased, millega saad pissimise ajal uriinivoo peatada. Hoia seda pinget korraga 8−10 sekundit ning tee nii 50 korda järjest. Kirjeldatud harjutus on muuseas ka väga hea treening sünnituseks valmistumisel. Kui vererõhk tõuseb, Sul tekivad nägemishäired, peavalu ja tursed ning nimetatud sümptomid ei kao järgmiseks hommikuks, võib tegu olla preeklampsiaga. Konsulteeri sellisel juhul viivitamatult arstiga.
Kas Sa oled juba loote 3D/4D ultraheliuuringul käinud ?