Loote Ultrahelikeskus avas veebipoe
Kui Eestis seoses koroonaviiruse pandeemiaga kuulutati välja eriolukord, kus rasedate jälgimissüsteemi oli muudetud nii, et osad plaanilised ämmaemanda või günekoloogi visiidid toimusid ajutiselt telefoni teel tekkis meil mõte kuidas lapseootel emasid aidata.
Selleks, et lapseootel ema saaks oma kõhubeebi heaoluseisundi kohta rohkem teada ja selle kohta ämmaemandale telefonivisiidi käigus täpsemat informatsiooni anda on võimalik naisel eelnevalt teostada loote südamelöökide kodune monitooring ja see graafiliselt koos oma vererõhu väärtustega saata e-maili teel oma jälgivale ämmaemandale.
Loote südamelöökide kodust monitooringut on võimalik teostada lootedoppleri abil. Selleks, et seda lootedopplerit naistele pakkuda oli vaja luua Loote Ultrahelikeskuse koduleheküljele veebipood. Tänu Best IT meeskonnale on ta nüüd, Loote Ultrahelikeskuse sünnipäevaks, valmis.
EDAN SD-1 lootedoppler
Koduseks kasutamiseks mõeldud professionaalne ultraheliseade loote südamelöökide kuulamiseks ja heaoluseisundi hindamiseks.
- Kõik-ühes-lahendus
- Sisseehitatud kõlar
- Loote südame löögisageduse digitaalnäidik
- 3 MHz andur loote südamelöökide tuvastamiseks
- Puutetundlik paneel käsitsemise lihtsustamiseks
- Reguleeritav helitugevus
- Näitab südame löögisagedust vahemikus 50–240 lööki minutis
- Töötab AA 1,5 V patareidega
- Bluetooth’i ühendus nutiseadmega
- Nutiseadmesse allalaaditav Androidi või iOS-i rakendus loote südame löögisageduse graafiliseks salvestamiseks
- Automaatne väljalülitamine säästab patareisid
- Impulsslaine tehnoloogia
- Kaal 180 g
Standardvarustus
Lootedoppleri seade, musta värvi kott seadmele, ultraheligeel 60 ml, kruvikeeraja, 2 x AA patareid
Videojuhend
Lisainfo
Lootedoppler EDAN SD-1 on professionaalne meditsiiniline seade, mida on võimalik kasutada ka kodustes tingimustes.
Vaatamata sellele, et loote südamelööke on ideaaltingimustes võimalik lootedoppleriga tuvastada alates 12. rasedusnädalast, on parim aeg loote südamelöökide hindamiseks alates raseduse 20. nädalast.
Lootedoppleriga on võimalik kuulata loote südame löögisagedust ning hinnata seeläbi loote kesknärvisüsteemi hapnikuga varustatust, mis peegeldab lapse heaoluseisundit. Sündimata lapse südamelöökide sagedus on 110–150 korda minutis ja normaalne südame löögisagedus viitab heas seisundis lootele. Loomulikult sõltub lapse südame löögisagedus ka sellest, kas laps on puhkeolekus või ärkvel.
Lootedoppler on oma iseloomult ultraheliandur, mis väljastab ja püüab ultrahelilaineid. Lootedoppler kasutab sellist ultrahelisagedust, mis pole lootele ega emale ohtlik. Seda ei kuule isegi delfiinid ega nahkhiired.
Lootedoppler on lihtne ja kergesti käsitsetav seade. Seda on võimalik sisse lülitada On/Off nupust ja muuta vajadusel helitugevust valjemaks ja vaiksemaks.
Kõige puhtama ja selgema heli me saame siis, kui kuulame lapse südamelööke tema selja poolt. Laps annab emale endast jalgadega märku ja tänab teda hea toidu eest. Kui ema tunneb lapse liigutusi rohkem paremal pool, on järelikult lapse selg vasakul pool ja kui ema tunneb lapse liigutusi rohkem vasakul pool, on järelikult lapse selg paremal pool. Kui lapse pea on all, siis südamelöögid jäävad nabast allapoole ja kui lapse pea on üleval, jäävad lapse südamelöögid nabast kõrgemale.
Selleks, et lootedoppleri ultrahelilained jõuaksid paremini looteni, peame katma anduri geeliga.
Selleks, et kuulda loote südamelööke, peame suruma lootedoppleri suhteliselt tugevasti vastu kõhukatteid. Loote südamelööke kuuleme topeltlöökidena ja need on enamasti kiiremad kui ema enda südamelöögid.
Edani dopplerit on võimalik ühendada Bluetoothi’i abil nutiseadmega, mis annab võimaluse loote südame löögisageduse muutumist ajas graafiliselt hinnata ja seda nutiseadmesse salvestada ning vajadusel saata kas oma ämmaemandale või günekoloogile loote heaoluseisundi hindamiseks.
Lootedoppler annab võimaluse hinnata sündimata lapse heaoluseisundit turvaliselt ja oma kodust väljumata.
Millal on Sul lootedopplerist kasu
- Kui loode liigutab viimasel ajal vähem, või on muutunud tema liigutamise tavapärane rütm
- Loote kasvu mahajäämus või kahtlus sellele (arsti või ämmaemanda visiitide vahelisel ajal)
- Kui Sul on üks eelneva laps sünnieelselt hukkunud või tal esines ebaselge põhjusega kasvupeetus
- Kui Sul on diagnoositud lootevee vähesus või liigsus (arsti või ämmaemanda visiitide vahelisel ajal)
- Mitmikrasedus (arsti või ämmaemanda visiitide vahelisel ajal)
- Kui Sul on raseduse ajal verest leitud reesus antikehad
- Kui Sul on raseduse ajal diagnoositud preeklampsia, rasedusaegne kõrgvererõhutõbi, rasedusaegne suhkurtõbi, hepatogestoos (arsti või ämmaemanda visiitide vahelisel ajal)
- Kui Sul on enne rasedust diagnoositud krooniline haigus (kõrgvererõhutõbi, diabeet, krooniline neeruhaigus)
Lootedoppleri kasutamise riskid
Vaatamata sellele, et loote doppleris kasutatav ultrahelilaine pole lootele ohtlik on võimalus, et ebaõige kasutamise korral võib lapseootel naine pöörduda oma ämmaemanda või günekoloogi poole liiga hilja, kui loote seisund on tõsiselt halvenenud. Seetõttu loote doppleruuring ei tohi asendada ämmaemanda või naistearsti visiiti. Kui Sul on väikemgi kahtlus, et loode tunneb ennast halvasti võta kindlasti ühendust oma ämmaemanda või günekoloogiga.